Мы производим и поставляем альтернативную тепловую энергию

За запровадження 100%-го комерційного обліку комунальних послуг проголосувала більшість складу Верховної Ради України

20.10.2016

18 жовтня 2016 року Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні проект Закону України «Про комерційний облік комунальних послуг» (реєстр. №4901 від 06.07.2016). Свої голоси «за» законопроект віддали 238 народних депутатів.

«Ключова мета законопроекту – забезпечити в країні 100%-ий комерційний облік комунальних послуг: постачання тепла, гарячої води, централізованого водопостачання, - прокоментував важливість законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. - Облік дозволить населенню платити лише за спожиті ресурси. Це, у свою чергу, сприятиме зменшенню комунальних платежів та стимулюватиме споживачів до раціонального використання тепла і води».

Прийняття зазначеного проекту Закону України дозволить перейти на 100% комерційний приладний облік на вході до будинку, що виявить реальне споживання теплової енергії, гарячої та холодної води.

Також законопроектом передбачається запровадити приладний розподільчий облік між споживачами багатоквартирних будинків. За даними експертів, це дозволить зменшити на 75% обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах.

Планується встановити граничний термін запровадження обліку: для житлових будівель – до 1 жовтня 2018 року, а для нежитлових – до 1 жовтня 2017 року.
«У масштабах країни запровадження комерційного та розподільчого приладного обліку дозволить зменшити споживання тепла та води протягом 1-3 років в середньому на 15-20%», - зауважив Голова Агентства.

Google+ BANISA ENERGY: